Vize İşlemleri, Bazı Ülkeler Kendi Büyükelçilikleri ve Konsoloslukları tarafından alınır. Bazı ülkelerde ise durum farklıdır. Vize İşlemleri için bazı özel kurumlara ihale ile başvuruları kabul etme yetkisi vermişlerdir. Vize İşlemleri Almanya için İdata, İspanya için Bls İnternational, Macaristan İçin As Visa, İsviçre ve İngiltere için Tls Contact, Hollanda, Fransa, Avusturya, Kanada, Yunanistan, İsveç, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Avustralya, Slovenya, Belçika, İzlanda, İtalya, Rusya, Letonya, Lüksemburg, Malta, Norveç gibi ülkeler ise VFS Global den yapılmaktadır. Vize İşlemleri İçin Büyükelçiliklerin anlaşmış olduğu bu kurumlar haricinde de Özel Vize Acentaları bulunmaktadır. Vize Başvurusu nu teslim etmeden önce kurumumuzdan danışmanlık hizmeti almanız başvurunuzun daha nizami teslim edilmesini sağlayacaktır. Vize işlemleri uzun ve her ülkenin değişken prosedürleri olan bir süreç olduğundan vize işlemleri’nizi kurumumuz aracılığı ile hazırlamanızı tavsiye ederiz.

Vize İşlemleri o ülkenin yetkili Anlaşmalı kurumundan Randevu oluşturulması ile başlar, Her ülkenin istediği belge çeşitliliği bir diğerinden farklılık gösterebilir. Evrakların hazırlanması kontrolü ve dosyanın oluşturulması bir süreçtir. Ülkenin istediği şartlar oluşturulduktan sonra Finlandiya, Belçika, İsviçre, İrlanda, Kanada, İngiltere, Amerika, Norveç, gibi ülkelerde online başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Eksiksiz doldurulmuş Başvuru formu ile birlikte Dosya o ülkenin yetkili kurumuna bırakılmak üzere götürülür. Eğer ülke VIS sistemini kullanıyorsa 25 Ekim 2014 tarihinden sonra parmak izi verilmiş ise tekrar parmak izi vermeye gerek yoktur. 

Sizin adınıza yetkilendirilmiş bir başka kişi de bu durumda vize başvurusu nu gerçekleştirebilir. Ancak VIS sistemi ile başvuu kabul etmeyen ülkelerde her defasında başvuru sahibi başvuruda bizzat bulunarak parmak izi vermesi gerekmektedir. Vize İşlemleri ni bitirdikten sonra sonuçlanma süresini beklemek gerekir. Her ülkenin değerlendirme süresi bir diğerinden farklılık gösterebilir. Şu anda değerlendirme süreleri 3 ile 15 işgünü arasında değişkenlik gösterebilmektedir. 

Yorum Yapın

All fields marked with an asterisk (*) are required

WhatsApp chat